День вишиванки почали відзначати у 2006 році. Головна традиція свята – одягнути вишиванку. День вишиванки відзначають завжди у будній день, аби показати, що вишита сорочка невіддільна частина побуту, яка органічно вписується у сучасне щоденне життя. Також у цей день часто організовують тематичні конкурси, ярмарки, концерти тощо.
Вишиванка-це гарно і сучасно!
Учні 4-А класу з вчителем Долішною Г.В. вітають з днем Вишиванки!
У культурі практично будь-якого народу є речі, які яскраво відображають його особливу національну традицію. В Україні таким символом є вишиванка - своєрідний унікальний код українського етносу з зашифрованими оберегами, символами та знаками.
Учні 3-Б класу вітають українців з цим чудовим святом і бажають миру і злагоди у серцях та домівках.
Вдягни, дитино, рідну вишиванку
І українцем йди у білий світ.
Дивуйся світу в росянім серпанку
Й люби цю землю вже з дитячих літ.
У культурі практично будь-якого народу є речі, які яскраво відображають його особливу національну традицію. В Україні таким символом є вишиванка - своєрідний унікальний код українського етносу з зашифрованими оберегами, символами та знаками. Щороку у третій четвер травня українці відзначають День виши
... Читати далі »
Сім'я. Родина.Вишиванка. Які чудові слова! В них вкладена любов, щастя, вірність, взаєморозуміння, взаємодопомога.
Мої маленькі другокласники зі своїми найріднішими виготовили різнокольорові аплікації до Дня Вишиванки і тим самим підтримали традиції української сім'ї.
День вишиванки-особливе свято в Україні. Воно не має сталої дати, тож відзначається кожного третього четверга в травні. Цього
року День вишиванки святкуємо 21 травня. Це свято має на меті зберегти традиції створення та носіння вишитого українського одягу.
Учні 2-Б класу разом зі своєю вчителькою Сіркович Б. В. дізнавалися більше про історію і традиції свята.
Цьогоріч День Вишиванки 2020 присвячується українській родині та родоводу. Адже вишиванка - народний символ нашої України! Учні 1-А класу з допомогою своїх батьків підготували відео-презентацію-проєкт своєї поваги та вшанування вишиванки. Учні вивчали історію свята, читали легенди про вишиванку, вивчали пісні, навчилися декламувати вірші про вишиванку як символ України , виготовили поробки-аплікації "
... Читати далі »
Для українця вишиванка – не просто одяг. Це щось дуже особливе: особисте, рідне, святе. Вишивка – як символ, який зберігає його коріння, ідентичність, розуміння себе. Це наша історія: міфологія, релігія, давнє мистецтво наших предків, душа нашого народу. Та більше того, у вишивці зашифровано наш генетичний код.
Вишиванка - цікаві факти
1. Вишиті візерунки на сорочці наносили на самі уразливі частини тіла - горло, груди і сонячне сплетення.