Живи, Україно, живи для краси,
Для сили, для правди, для волі!..
Шуми, Україно, як рідні ліси,
Як вітер в широкому полі.
До суду тебе не скують ланцюги,
І руки не скрутять ворожі:
Стоять твої вірні сини навкруги
З шаблями в руках на сторожі.
Стоять, присягають тобі на шаблях
І жити, і вмерти з тобою,
І прапори рідні в кривавих боях
Ніколи не вкрити ганьбою!
О. Олесь
Починаючи із проголошення незалежності України у 1991 році її визнали понад 150 держав світу. На політичній карті світу постала нова держава, одна з найбільших в Європі за територією та кількістю населення. Україна має багаті природні ресурси, щедру і розмаїту природу, благодатний клімат, талановитий народ, високорозвинену матеріальну та духовну культуру, славну, хоча нерідко трагічну історію, особливо вигідне геополітичне місце розташування: на перехресті світових доріг зі Сходу на Захід із Півночі на Південь. Тобто в України є всі передумови аби стати такою державою, як про це писав ще у ХVІІІ ст. великий німецький вчений-гуманіст Йоган Ґотфрід Ґердер: “Україна стане колись новою Грецією. Прекрасне підсоння цього краю, весела вдача народу, його музичний хист, родюча земля, колись прокинуться. З тільки малих племен, якими чейже були колись греки, повстане велика, культурна нація і її межі простягнуться до Чорного моря, а відтіля ген, у далекий світ.”
24 лютого 2017 року за сприяння Міністерства освіти і науки України, Науково-дослідного інституту українознавства, Міжнародної асоціації «Україна і світове українство» в Івано-Франківську пройшов I етап X Міжнародного конкурсу з українознавства.
В цьому конкурсі взяла участь учениця 9 класу Дмитрів Вікторія Степанівна, Болехівської ЗОШ I –III ступенів №2, яка представляла науково – дослідницьку роботу «Роман Скворій (Володимир Ващишин – Рудий) – дослідник Болехівського краю»
Метою конкурсу є формування в учнів загальноосвітніх закладів знань про Україну та важливість українознавства в сучасному вітчизняному, європейському і світовому гуманітарному просторі, сприяння самореалізації особистості та нації, виховання патріотизму, поваги до держави, історії, традицій, культури українського народу, виховання нової української людини, яка пізнає, вивчає та творить себе і новий український світ.
|