У наші непрості часи, з ряду причин, багато дітей не лише не відвідують бібліотеки регулярно, але й ніколи в них не були. Між тим, жоден комп'ютер чи планшет не замінить живого спілкування з книгою.
Для того, щоб познайомити школярів із «царством книги» - бібліотекою - ми провели пізнавально-оглядову екскурсію під назвою «У світі книги чарівної» до бібліотек для учнів 3-А та 3-Б класів. Частими відвідувачами шкільної бібліотеки нашої школи учні вже є. Та й екскурсію проводили в 1, 2 класах і зовсім нещодавно, коли вітали нашу Марію Василівну з професійним святом. А от в інші такі заклади ми вирішили побувати після проведених уроків з літературного читання. Отож ми 16 листопада відвідали Болехівську дитячу бібліотеку. Тут нам провели дуже цікаву екскурсію в читальній залі та в абонементі бібліотекар читальної зали Долішня Любов Іванівна, бібліотекар абонементу Герцик Марія Володимирівна та Стасів Світлана Іллівна, завідувач бібліотеки Перкун Світлана Михайлівна. Діти слухали із захопленням цікаві розповіді, відгадували загадки, розглянули виставки та публікації, розказували про те, що вони вже знають про бібліотеку. На екскурсії співробітники бібліотеки розповідали про різницю між абонементом та читальною залою, про те, що таке бібліотечний каталог, і з чого він складається, про правильне розміщення та умови швидкого знаходження книжок на стелажах, про те, як правильно називаються меблі у бібліотеці, про те, як упізнати бібліотечну книжку, та багато іншого. Потім вчителі ознайомили учнів із історичними місцями Болехова, які знаходяться поруч дитячої бібліотеки. Після того ми зробили світлини біля пам’ятників Наталії Кобринській, Михайлові Гаврилку та Марії Куйбіді. Проїхавши шкільним автобусом, який люб’язно нам надали начальник управління освіти Ігор Іванович Сайко та директор МНВК Володимир Богданович Бучак, через місто Болехів ми відправилися ще й у бібліотеку села Гериня. Адже тут працює завідувачем мама нашої учениці Світлана Миронівна Косило. Тут нам теж докладно показали і розказали про книжковий фонд бібліотеки, «будиночки» для книжок, провівши захоплюючу мандрівку книжковими та тематичними виставками, що представлені у бібліотеці. Також бібліотекар познайомила дітей з правилами користування книгою та бібліотекою, розповіла їм про абетковий та систематичний каталог, ознайомила з тематичними полицями дитячого фонду, а також проінформувала про нові надходження літератури для дітей. В ході екскурсії діти ознайомилися з куточком користувача Інтернету та правилами безпечної роботи з комп’ютером. Не обходяться такі заходи в селі без сільського голови п. Віктора Макари. Він розповів дітям про те, як влада дбає про своїх сельчан, їхній культурний розвиток та відпочинок.
Екскурсія для дітей у бібліотеку завершується чаюванням із солодощами та позитивними емоціями. А в школі на уроці української мови діти написали твір-розповідь про цю незабутню і дуже цікаву екскурсію.
|