Кібер-булінг - залякування, яке відбувається з допомогою цифрових пристроїв, таких як мобільні телефони, комп'ютери та планшети. Залякування в Інтернеті може відбуватися через SMS, тексти та додатки, а також через соціальні мережі, форуми чи ігри, які люди можуть переглядати, брати участь або ділитися думками.
Найпоширеніші місця, у яких може виникати кібер-булінг, це:
- Соціальні мережі, такі як Facebook, Instagram, Snapchat, Telegram та Twitter.
- SMS.
- Електронна пошта.
Ознаки кібер-булінгу можуть включати:
- емоційне пригнічення під час або після використання Інтернету або телефону
- приховування певних фактів свого інтернет спілкування
- уникання шкільних або дружніх зустрічей
- приступи немотивованого гніву вдома
- зміна настрою, поведінки, сну або апетиту
- бажання припинити користуватися комп'ютером або мобільним телефоном
- уникання розмов про діяльність комп'ютера або мобільних телефонів.
Багато дітей та підлітків, котрі страждають від кібер-булінгу, не хочуть розповідати вчителеві чи батькам власне тому, що вони бояться, що вдома їм обмежать можливість користування комп'ютером.
Важливо зрозуміти, як може відбуватися кібер-булінг, щоб його було легко розпізнати і вжити заходів. Деякі з найбільш поширених тактик кібер-булінгу включають:
- Публікація коментарів чи чуток про когось в Інтернеті.
- Публікація погроз або спонукання вбити себе.
- Створення фейкової веб-сторінки про когось.
- Публікація фотографії чи відео без дозволу власника.
- Публікація агресивних коментарів про будь-яку расу, релігію, етнічну приналежність та інші особисті характеристики в Інтернеті.
- Доксінг, скорочена форма документів, є формою онлайн-переслідувань, які використовуються для помсти і погроз та знищують конфіденційність приватних осіб, публікуючи особисту інформацію, включаючи адреси, соціальне забезпечення, кредитні картки та номери телефонів, посилання на облікові записи соціальних мереж та інші приватні дані.
- Вірусна тактика.
Оскільки кібер-булінг може відбуватися по-різному, приклади, що базуються на реальному житті, можуть забезпечити більш глибоке розуміння тактики, яка зазвичай використовується. Окрім інших факторів ризику, залякування може збільшити ризик поведінки, пов'язаної з самогубством. Крім того, залякування в Інтернеті може бути постійним, 24 години на добу, збільшуючи ймовірність тривоги та депресії.