Спробуйте взяти в руки шматок глини.... Спочатку вона волога і холодна, але дуже швидко зігрівається теплом долонь і перетворюється в незвичайну фігуру…
Цей матеріал не терпить поспіху, роздратованості та агресії. В руках неврівноваженої людини глина дуже швидко висихає і починає кришитися, нібито вбираючи в себе всі негативні емоції. Та взамін дарує відчуття спокою та емоційного комфорту. Під пальцями спокійної людини з хорошим настроєм, глина веде себе дуже слухняно, висихає повільно, не утворює тріщин.
Також глина дає можливість побачити і розвинути в кожній дитині творця, художника, маленького генія. Робота з глиною чудово розвиває зорову пам’ять, спостережливість, просторову уяву, дрібну моторику пальців, окомір, вміння зосереджуватись, наполегливість у досягненні мети, почуття ритму і гармонії. А дорослим допомагає повірити в себе, в свої здібності, забуті таланти та чудово гармонізує внутрішній стан.
Батьки учнів нашого 4-Б класу організували заняття з арт-терапії , майстер-клас ліплення із глини, який провела психолог Пекарюк Ростислава Василівна. У процесі творчості діти та учні спілкувалися, розмовляли, обмінювалися думками, ділилися відчуттями. Властивості глини допомагають, взаємодіючи з нею, вивільняти свої емоції, позбуватися тривоги, м’язового напруження, занепокоєння, гніву. Крім того, глина має здатність загоювати ранки та подряпини.
Глинотерапія допомагає зрозуміти свої емоції та знайти конструктивний спосіб їх вираження. Робота з глиною має глибокий психологічний вплив. В процесі занять і дорослі і діти розслабляються, знімають напругу. Це прекрасний природній антидепресант!
Це одне з мистецтв, коли виникає естетична взаємодія, тісний зв'язок зі світом прекрасного та духовною пам'яттю свого народу.
Учні зліпили сердечка із глини, прикрасили їх, розмалювали фарбами і обмінялися подарунками виготовленими власними руками. А такі подарунки є найціннішими!
|